KAR, flintgods, Rörstrand, 1900-talets första hälft.

Oval form med hänklar. Längd 46 inklusive hänklar.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter. Flisa. Ytsmuts och ställvis något missfärgad.

Utropspris
1 500 SEK