PARTI BESTICK, 33 st, silver, mestadels Sverige, 1800-1900-tal, vikt ca 1150 g.

Varierande modeller och storlekar, bl.a. Svensk spets och Gammal fransk. 10 matskedar, längd ca 21-22 cm, 2 bordsskedar, längd 18-19 cm, 2 bordsknivar, längd ca 20 cm, 4 bordsgafflar, längd ca 18 cm, 11 teskedar, längd 9,5-14,5 cm, 1 mindre gaffel, längd 14 cm, 1 mindre kniv, längd 12 cm samt 2 servettringar, diameter 4-4,5 cm.

Slitage. Merparten av besticken med gravyr. Skador såsom bucklor och repor förekommer. En matkniv samt den mindre kniven med blad i rostfritt stål.

Utropspris
3 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?