BORDSLAMPA, av omgjord granat, märkt 1940.

På rund träsockel. Med svart skärm. Plakettmärkt "Fänrik o Holst tack från befäl och rekryter vid tunga Plut I, Hansjö 1940". Höjd utan belysningsmontering 31cm.

Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK