VAS samt LJUSSTAKAR, ett par, glas. Bengt Edenfalk resp Vicke Lindtrand.

Vas med dekor av bubblor mot blått, Bengt Edenfalk för Skruf. Ljusstakar Vicke Lindstrand för Kosta. H 14-23.

Ljusstakar med nagg, vas med undersides repor.

Utropspris
1 000 SEK