BORDSUR/URVERK, delvis 1700-tal.

Mässing och vitmetall. Romerska siffror. Monterad på träsockel med tillhörande glaskupa. Urets höjd utan sockel 14cm.

Slitage. Renoverad och kompletterad. Ej funktionstestad. Repor och märken. Minutvisare saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK