SERVISDELAR, 70 delar, porslin, "Swedish Grace", Louise Adelborg, Rörstrand.

12 mattallrikar, 14 förrättstallrikar, 22 assietter, 12 djupa tallrikar, fyra uppläggningsfat, två större uppläggningsskålar, två mindre uppläggningsskålar, kanna, såsskål med lock. Två uppläggningsfat och en terrin från Lidköpings porslinsfabrik medföljer.

Smärre slitage. Repor, märken och smärre glasyrdefekter. Sliten förgyllning. Två delar med sprickor.

Utropspris
4 000 SEK