SKÅL MED LOCK, glas, England/Irland 1800-talets första hälft.

Oval med slipad dekor, konturerad kant, längd 25, höjd 22,5 cm.

Slitage, nagg, locket med något dålig passform.

Utropspris
1 500 SEK