BOKSKÅP, nygotisk stil, Carl Johansons Möbleringsaffär, Stockholm, 1900-talets första hälft.

Fanerad i mahogny. Tre glasade dörrar. Bakomliggande hyllplan. Bredd 177, djup 42, höjd 144cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Nyckelbrickor saknas. Fanerskador. Vänstra dörren går ej att låsa.

Utropspris
6 000 SEK