MATSERVIS, 104 delar, flintgods, märkt Melbourne W H Grindley, England. Omkring 1900.

Bestående av 20 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 20 förrättstallrikar, 10 assietter, 12 buljong/te-koppar med fat, 12 äggkoppar, 13 uppläggningsfat, två terriner med lock, 2 såssnipor samt två kannor. Större terrin, längd ca 35 cm.

Slitage. Krakeleringar. Nagg. Smärre sprickor. Större terrin med avslaget handtag men handtag medföljer.

Utropspris
3 000 SEK