LÄKARSKÅP, Kifa, Stockholm, 1900-talets mitt.

Målat. Överdel med glasad dörr och bakomliggande hyllplan av glas. Underdel med dörr och bakomliggande förvaring. Märkt med plakett. Bredd 60. Djup 40. Höjd 170 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Slitage, repor och märken. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK