MOCCASERVIS, 13 delar, porslin, C. P. Limoges, Frankrike, 1900-talets mitt.

2 kannor med handtag i bambu, höjd 22 och 14 cm. Sockerskål, höjd 7 cm, 10 moccakoppar med fat, koppens höjd 5 cm.

Smärre slitage. Delvis sliten förgyllning. 2 koppar med litet nagg. Ena kannans lock med lagning.

Utropspris
200 EUR