BORDSUPPSATS, silver, EM O Möller, Malmö 1911. Vikt ca 2580 gram.

Balusterform med dekor av maskaroner och bladverk. Skål med klassisk kvinnofigur, stämplad V Christensen. Graverat monogram. Höjd 60 cm.

Dekor saknas i hand. Smärre slitage. Några mindre bucklor.

Utropspris
17 000 SEK