BESTICKSUPPSÄTTNING, silver, 58 delar. Sigurd Person för GAB, 1977. Vikt (inkl knivblad i rostfritt stål) 2.400 gr.

"Sjösala". Bestående av: 9 matgafflar (längd 18), 10 matknivar (19,5), 11 matskedar (18), 9 förrättsgafflar (15,5), 10 förrättsknivar (16,5), 8 efterrättsskedar (15,5) samt smörkniv (16).

Sedvanligt bruksslitage och repor, ett knivblad anfrätt.

Utropspris
6 000 SEK