KOFFERT, Hulbert Bros. Trunks & Bags, USA, sekelskiftet 1800/1900.

Välvt lock, med floralt reliefdekor, metallbeslag, bärhandtag i läder, bär tillverkarens etikett. Bredd 72 cm, djup 41 cm, höjd 48 cm.

Lukt, slitage, skador, ett bärhandtag sönder, rost, låset fungerar ej.

Utropspris
200 EUR