BESTICK, 78 delar, silver, WA Bolin, Stockholm 1950-tal. Vikt med stålblad ca 4269 gram.

Slät modell med bladdekor. 12 matskedar (21), 12 bordsgafflar (18,5), 12 bordsknivar med stålblad (21), 12 bordsskedar (19), 12 kakgafflar (15,5), 12 fruktknivar med stålblad (18) samt 6 smörknivar med silverblad (17). Monogram.

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
22 000 SEK