SERVIS, 47 delar, porslin, "Langeais", L Bernardaud & Co, Limoges, Frankrike.

Dekor i mintgrönt och guld av blommor. Konturerad form. 11 mattallrikar. 10 djupa tallrikar. 11 förrättstallrikar. 12 assietter. 2+2 större uppläggningsfat. 2 mindre uppläggningsfat. 2 skålar. Såsbåt.

Tre förrättstallrikar och tre mattallrikar med nagg. Övriga med bruksslitage och fåtal smärre kantnaggg.

Utropspris
2 500 SEK