682651

TESERVIS, porslin, 16 delar, Einar Forseth, Lidköping, ALP, 1900-talets första hälft.

Teservis, porslin, 16 delar, einar forseth, lidköping, alp, 1900-talets första hälft.

12 koppar med fat, tekanna, tillbringare, sockerskål och mjölkkanna. Kopparnas höjd ca 7 cm.

Bruksslitage. Fat med några mindre nagg på undersida.

Utropspris
1 500 SEK
Rekommendationer