FOHUND, porslin, Kina, 1900-talets slut/2000-talets början.

Tik. Glaserad i gult, grönt och brunt. Med skrivtecken på sockeln. Höjd 45 cm.

Sedvanligt ytslitage. Nagg/avslag på sockeln. Tillverkningssprickor.

Utropspris
1 500 SEK