SEKRETÄR, barockstil, Italien, 1900-talets mitt.

Rundad bukig form. Rotfanér och olika träslag i fält och ränder. På svängda ben med skuren dekor. Nedtill två lådor. Draghandtag och knoppar i patinerad mässing. Upptill två mindre lådor samt skrivklaff med bakomliggande inredning. Längd ca 115 cm, bredd 48 cm, höjd 100 cm. Nyckel finns.

Sprickor. Slitage. Fanérskador. Lådor löper trögt.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1346. Månadskopp, porslin. Sen Qingdynasti med Kangxis märke.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
Aktuellt bud:
5 500 SEK