GOLVLAMPA, keramik, Marian Zawadzki, Tilgman, signerad och daterad 1961.

" I Ramada". Polykrom dekor av figurscen. Skärm medföljer. Höjd exklusive skärm 63 cm.

Bruksslitage. Sprickor på plastdetalj vid sockel. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK