VÄGGLAMPA, troligtvis Hans Kögl, Tyskland, 1900-talets fjärde kvartal.

Lackerad metall. Två ljusarmar. Dekor av bladverk och blommor. Höjd ca 83 cm.

Bruksslitage. Mindre repor, märken, rostangrepp och smärre färgbortfall. Vissa blad något snedställda. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK