ARMRING, silver och ametister, Kultaseppä Salovaara, Turku, Finland 1967.

Stel öppningsbar armring. Genombruten dekor med runda fasettslipade ametister. Innerlängd ca 19 cm.

Mindre bruksslitage. Några repor.

Utropspris
2 000 SEK