TEVAGN. Design Alvar Aalto för Artek.

"Tea Trolley 900". Stomme av skicklimmad björk. Vita laminathjul. Skiva klädd med svart kakel. Korg på sidan. L 90, 64, h 59.

Slitage, repor, nött.

Utropspris
5 000 SEK