Majolika

Majolika

BORDSLAMPA, majolika, omkring sekelskiftet 1900

Bronserad fot. Brunt liv i majolika med dekor av blommor. Höjd exklusive belysningsmontering 23cm.

Omgjord från fotogenlampa. Slitage. Ej funktionstestad. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK