MÄSSDRÄKT, 5 delar, 1900-talets tredje kvartal.

Jacka, vit väst, byxor samt två mössor. Jackans axelbredd ca 47 cm, längd ca 55 cm, armlängd ca 50 cm. Byxornas längd 90 cm, midjemått ca 80 cm. Mössornas inre längd ca 18- 20 cm.

Bruksslitage. Fläckar. En mössas överdel löst sittande samt med skada på mössbandet.

Utropspris
2 000 SEK