SALTKAR, ett par, porslin, modellnummer 3557 och 3625, Flora Danica, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Målad samt förgylld dekor. "Oxycoceus" respektive "Euphrasia officinalis L". Längd 10,5 cm.

Lättare ytslitage.

Utropspris
6 000 SEK