SKÅL, glas, "Ravenna", Sven Palmqvist. Orrefors 1975.
Oval på fotklack i klarglas. Dekor av kvadrater i blått med rödbruna stänk. Signerad ORREFORS Ravenna Nr 6364 Sven Palmqvist. Höjd ca 6 och längd ca 13 cm.
Mycket obetydlig fotnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.