SKRIVSEKRETÄR, 1800-tal.

SKRIVSEKRETÄR, 1800-tal.

Målad. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande skrivinredning. Två lådor under skrivklaff. Beslag av mässing. Bredd 95. Djup 45. Höjd 102 cm. Nyckel finns.

Omarbetad, senare ben. Senare målning och beslag. Repor och märken. Torrsprickor. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK