CHRISTIAN KROHG, hans ateljé, olja på uppfodrad duk, signerad/bär signatur C Krohg.
Man överbord. 32 x 42,5 cm.
Uppfodrad duk. Ställvis krackelerad. Ställvis färgbortfall. Skrapmärken.
Med största sannolikhet ett av konstnären signerat arbete utfört av hans ateljé.