Christian Krohg

(Norge, 1852-1925)
Christian Krohg
(Norge, 1852-1925)

CHRISTIAN KROHG, hans ateljé, olja på uppfodrad duk, signerad/bär signatur C Krohg.

Man överbord. 32 x 42,5 cm.

Uppfodrad duk. Ställvis krackelerad. Ställvis färgbortfall. Skrapmärken.

Med största sannolikhet ett av konstnären signerat arbete utfört av hans ateljé.

Utropspris
10 000 SEK