Robert Barnekow

(Danmark, 1848-1931)
Robert Barnekow
(Danmark, 1848-1931)

ROBERT BARNEKOW, olja på duk. Signerad och daterad 1886.

Flicka på soffa som räcker långpipan till farfars porträtt. Oval duk ca 51 x 40,5 cm.

Slitage, krackeleringar.

Charlottenborg mellan 1878-82.

Utropspris
3 000 SEK