BLOMBORD MED LAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft.

Låda samt skärm i koppar. Ben och lampans fästanordning i svartlackerad metall. Blombord längd 82, bredd 23, höjd 48 (inkl lampa 88) cm.

Visst slitage med repor och anlöpningar. Ärgningar på lådans insida. Lampa ej funktionstestad

Utropspris
1 500 SEK