Barock

Barock

HÖRNSKÅP, barock, 1700-tal

Betsad ek. dörr med bakomliggande hyllplan, varav den övre skedhylla. På underrede med hyllplan. Bredd 70, djup 46,5, höjd 165cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverat och kompletterat. Senare underrede. Maskstungen. Bytt lås.

Utropspris
2 000 SEK