Smycken
684828

PARTI SMYCKEN, 3 delar, 14 respektive 18K guld, bland annat Gustaf Dahlgren & Co, Malmö, 1957. Vikt ca 13g.

Ett par örhängen med pärla, skruv, höjd ca 1,5cm. Brosch med mönsterdekor och pärlor, längd ca 5,5cm. Ring med pärla, 18,5/58

Slitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK