FÅTÖLJER, ett par, samt SOFFBORD, "Falcon chair", Sigurd Russel, Vatne möbler, Norge, 1970-tal.

Stommar i betsat trä. Fåtöljernas sitsar i textil med läderklädda dynor. Bord med tonad glasskiva och fyrdelad fot, diameter 90 cm, höjd 46 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. Smärre nagg. Skada på ett fäste till dyna.

Utropspris
4 000 SEK