SERVIS, 66 delar, "Landskap" Arabia 1932-1949.

Svart landskapsvy. 11 flata, 11 djup, 12 assietter, 9 smörgåstallrikar, 7 mindre djupa skålar, 3 serveringsfat, längd 27-39 cm, 4 ovala serveringsskålar, längd 21-30 cm, 5 snäckformade serveringsfat, såssnipa, terrin med lock, liten serveringsskål med lock, kakfat.

Slitage, enstaka skador.

Utropspris
400 EUR