685605

VAS, "Sgraffito", Josef Ekberg, Gustavsberg, 1921.

Vas, "sgraffito", josef ekberg, gustavsberg, 1921.

Klotformad med uppdragen hals. Höjd 21 cm.

Sedvanligt ytslitage. Invändig krackelyr, mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK