MEDALJ, "Tonskiftesmedaljen", 18 k guld Carl XVI Gustaf, enligt äkthetsintyg nr 388, 1973.

Den ena sidan med konung Gustaf VI Adolf å den ena sidan, samt den andra sidan med motiv av Carl XVI Gustaf. Diameter ca 4 cm. Äkthetsintyg, utfärdat av Svenska Numismatiska Föreningen, medföljer.

Smärre slitage, mindre repor och märken.

Utropspris
11 000 SEK