FAT OCH SKÅL PÅ FOT, silver, MGAB, Uppsala 1946 respektive CG Hallberg, Stockholm 1950. Total vikt 333 g.

Vågiga kanter. Fat, diameter 20 cm. Skål höjd 9,5 cm.

Bruksslitage, repor och mindre anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK