PIEDESTAL / PALL, porslin, Arabia ca 1900.

Imitation av stubbe med bl a skogsödla och bladmotiv. Diameter 33 cm, vid roten ca 51x45 cm, höjd 62 cm.

Lagning, påmålningar, krackelyr, fläckar.

Utropspris
400 EUR