STOLAR, 6 st Futuraserien, David Rosén, NK, 1940/50-tal

Stomme i bok. Genombruten rygg. Löstagbar ryggdyna. Två stolar med annat tyg.

Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. En rygg med genomgående sprickor på tvärslån.

Utropspris
3 000 SEK