KARAFF, GLAS samt BRICKA, 7 delar, 1800-talets första kvartal.

Skärslipat glas med gulddekor. Karaff, fem glas och bricka. Höjd på karaff 19,5 cm, höjd på glas 8 cm, längd på bricka 24 cm.

Slitage. Större nagg. Genomgående sprickor och flera lagningar på bricka.

Utropspris
1 500 SEK