MOCKASERVIS, 3 delar, silver, rokokostil, 1900-tal. Total vikt ca 555 gram.
Kaffekanna, sockerskål samt gräddsnäcka. Dekor av fåglar och rocailler. Stämplad med svenska importstämplar. Kannans höjd 16 cm. Gräddsnäcka samt sockerskålens längd 10 cm.
Slitage. Moccakannans fötter skeva.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.