MÅNSKENSAMPEL, sekelskiftet 1900. Höjd 75 cm.

Orangetonad kupa med dekor av fåglar. Stomme i mässing.

Ej funktionstestad. Slitage. Senare tillagd el. Lagningar och bortfall av delar. Något sned. Kupan med ställvis fläckar och repor.

Utropspris
2 000 SEK