MATSERVIS, flintgods, 45 delar, "Flamingo", Stavangerflint

9 st mattallrikar,
6 st förrättstallrikar,
5 st assietter,
7 st djupa tallrikar,
2 st mindre djupa tallrikar,
1 st rund tallrik,
2 st serveringsskålar,
1 st serveringsskål med hänklar,
2 st såssnipor,
2 st smörsniopror, en med lock,
2 st runda serveringsfat med handtag,
4 st serveringsformar, olika storlekar,
1 st terrin med lock.
1 st sillburk med lock.
Ett lock medföljer.

Bruksslitage. Enstaka nagg.

Utropspris
2 500 SEK