SNEDKLAFFBYRÅ, 1800-tal.

SNEDKLAFFBYRÅ, 1800-tal.

Ramverk delvis ursprungligt. Beslag med dragnycklar. Bredd 106 cm, djup 50 cm, totaldjup med nedfälld klaff 87 cm. Höjd 97 cm.

Lös list medföljer. Hårt renoverad, kompletterad med senare delar. Skrivuppsatsens lådor saknas, de övriga med senare botten och sidor. Låsen saknas, beslagen senare. Skador. Nyckel saknas.

Utropspris
200 EUR