Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

TAKLAMPA, Gunnel Nyman, Idman, 1900-talets mitt, höjd ca 70 cm.

Stomme av mässing. Tre ljuspunkter, svängda armar. Stämpelmärkt Idman.

Bruksslitage, repor. Fläckar och smärre skador på tyget. Ej funktionstestad.

Utropspris
200 EUR