MATBORD, Kai Kristiansen för Feldballes møbelfabrik i Danmark.

Teak. Etikettmärkt Danish Furnituremakers Control. Diameter 111,5 cm. Höjd 72 cm. Två iläggsskivor à 49 cm, varav en med sarg.

Smärre slitage. Repor, märken och fläckar. Något skavd längs kanten. Ena iläggsskivan med mindre uppbuckling. Iläggsskivor svåra att passa in.

Utropspris
2 500 SEK