Carl Larsson

(Sverige, 1853-1919)
Carl Larsson
(Sverige, 1853-1919)

CARL LARSSON, pastell, signerad CL och daterad 1881.

Kvinnoporträtt. 38,5 x 31 cm.

Ej examinerad ur ram. Obetydligt ytslitage i form av smärre repa. Nålhål.

Konstnär

Utropspris
70 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?