SERVISDELAR, 48 st, "Ostindia", Rörstrand, 1900-tal.

Tolv tallrikar. Tolv större assietter (diameter 21 cm). Sex mindre assietter (diameter 18 cm). Fyra dessertskålar. En terrin, en mindre såssnipa och en såsbåt. En skål samt ett fat, längd 23,5 respektive 24 cm.

Bruksslitage. Två större assietter med nagg. Såsbåt med krackelyrer. Mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
3 000 SEK