BÄGARE, 2 st SAMT SKÅL, silver, bl a Eric Löfman, MGAB, Uppsala, 1966, 1969 och 1975. Vikt 594 g.

Bägare höjd 7 cm. Skål, design Eric Löfman, diameter 19 cm.

Bruksslitage, repor och mindre anlöpningar.

Föremålet visas i Bukowskis monter i Tennisgallerian under Tennisveckan i Båstad mellan 13-26 juli. Där kan alla vunna föremål hämtas ut t.o.m. den 26 juli. Vid avhämtning i Båstad kan områdesbiljett fås vid courtesy desk. Fr.o.m. 28 juli finns samtliga föremål för avhämtning på Bukowskis Market i Göteborg.

Utropspris
3 000 SEK